Informații

Bacalaureat 2017

Proba C. Rezultatele candidaţilor pentru proba de evaluare a competenţelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională-Engleză.

Proba D. Rezultatele candidaţilor pentru proba de evaluare a competenţelor digitale.

Proba B. Rezultatele candidaţilor pentru proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă(Germană).

Proba A. Rezultatele candidaţilor pentru proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba română.

Calendar. Bacalaureat 2017.

Statistica examenului de bacalaureat defalcat pe limbi de predare și profil.
Diagramă interactivă, click pe legendă!

Rezultate Simulare 2017. Bacalaureat și Evaluarea Națională

Vă rugăm introduceți numai! numele de familie(fără diacritice) și C.N.P.-ul pentru a vizualiza rezultatele.

Înscriere în învățământul primar 2017-2018

În cadrul unității noastre sunt disponibile 55 de lucuri în clasa pregătitoare. Clasele pregătitoare își desfășoară cursurile în incinta Grădiniţei “Târnava” din strada Mihai Eminescu nr. 40, clase sunt dotate cu mobilier adecvat și materiale didactice specifice vârstei. De asemenea este disponibil și programul "Școala după școală/Afterschool"

„Ziua porţilor deschise”- Sâmbătă 25.02.2017 orele 10-12 la Grădiniţa “Târnava”, situată pe str. Mihai Eminescu, nr. 40.

Criterii specifice pentru înscriere

Perioada pentru completarea cererilor tip: 27.02 - 16.03.2017

Procedura, calendarul, centrele de evaluare psihosomatică le găsiți pe pagina Inspectoratului Școlar Județean.

Situația intermediară a procesării cererilor de înscriere, etapa I.

Lista copiilor admiși după etapa I.

Activități la clasa pregătitoare

Bacalaureat 2016

Rezultate Bacalaureat 2016.

Evaluarea Națională 2016

Rezultatele finale a candidaţilor pentru evaluarea națională, clasele a VIII-a.

Bacalaureat 2016

Proba C. Rezultatele candidaţilor pentru proba de evaluare a competenţelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională.

Proba C. Explicația calificativelor pentru Proba C, Engleză/Germană.

Proba C. Proba "I.T.A." și Proba "Scrisă"
Repartizarea candidaţilor pentru proba de evaluare a competenţelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională.

Proba C. Proba "Orală"

Proba B. Rezultatele candidaţilor pentru proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă(germană).

Proba D. Repartizarea candidaţilor pentru proba de evaluare a competenţelor digitale.

Proba B. Repartizarea candidaţilor pentru proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă(germană).

Proba A. Repartizarea candidaţilor pentru proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba română.

Calendar și metodologie.

Evaluare Națională pentru clasele II-IV-VI 2016

Calendar și metodologie.

Bugetul pe titluri de cheltuieli, articole și alineate, pe anul 2016.

Descarcă Buget 2015-2016.

Simulare Examene Naționale 2016

Calendar E.N. cls. a VIII-a și BAC. cls. a XI-a și a XII-a

Listă conținuturi simulare E.N. cls. a VIII-a

Listă conținuturi simulare Bacalaureat cls. a XI-a

Listă conținuturi simulare Bacalaureat cls. a XII-a

Ordin Minister.

Bacalaureat Sesiunea August-Septembrie 2015

Calendar Probe Scrise, Bacalaureat 2015, Sesiunea August-Septembrie.

Bacalaureat Sesiunea August-Septembrie 2015

Rezultatele candidaților pentru evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba română, proba A) a examenului de Bacalaureat 2015, Sesiunea August-Septembrie.

Bacalaureat Sesiunea August-Septembrie 2015

Rezultatele candidaților pentru evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă, proba B) a examenului de Bacalaureat 2015, Sesiunea August-Septembrie.

Bacalaureat Sesiunea August-Septembrie 2015

Rezultatele candidaților pentru proba de evaluare a competențelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională studiată pe parcursul învățămîntului liceal, proba C). a examenului de Bacalaureat 2015, Sesiunea August-Septembrie.

Bacalaureat Sesiunea August-Septembrie 2015

Rezultatele candidaților pentru evaluarea competenţelor digitale, proba D) a examenului de Bacalaureat 2015, Sesiunea August Septembrie.

Evaluare Națională 2015

Rezultatele candidaţilor claselor a VIII-a pentru Evaluarea Națională 2015.

Bacalaureat 2015

Calendarul și Rezultatele candidațiilor pentru susținerea probelor de evaluare a competențelor lingvistice și digitale din cadrul Examenului Național de Bacalaureat 2015.

Rezultatele candidaţilor pentru evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională, proba C) a examenului de bacalaureat 2015.

Rezultatele candidaţilor pentru evaluarea competenţelor digitale, proba D) a examenului de Bacalaureat 2015.

Calendar BAC. 2015

Model Subiecte.

Evaluare Națională II-IV-VI 2015

Evaluarea Națională 2015 pentru elevii claselor a II-a, a IV-a și a VI-a se va desfășura în sălile în care elevii își desfășoară activitatea în mod curent, care pot fi adaptate după caz. Testarea elevilor de clasa a II-a va dura 30 de minute, în timp ce elevii claselor a IV-a și a VI-a vor avea la dispozitie 60 de minute...

Calendar și metodologie. Model Subiecte.