Education 4 change. Proiect educațional pentru elevii claselor a V-a.

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Mureș derulează începând cu luna august 2018, proiectul Education 4 change, proiect finanțat cu suma de 17.185 euro prin Granturile SEE - Mecanismul Financiar 2014-2021 în cadrul Programului de Educație, Burse, Ucenicie și Antreprenoriatul Tinerilor în România. Proiectul Education 4 change își propune să inoveze metodele şi tehnicile de lucru cu elevii de clasa a V-a, pentru aria curriculară Consiliere şi Orientare.

Informații

18 octombrie, ziua europeană de luptă împotriva traficului de persoane.

Elevii liceului, Suciu Sabine, Santa Szidonia, Frînc Rebeca, Mucea Larisa și Boeru Răzvan din clasa a X-a E, au obținut premiul special, iar eleva Neagu Minola din clasa a VIII-a B a obținut mennțiune participând la proiectul organizat de Centrul Regional Târgu-Mureş al Agenţiei Naţionale Împotriva Traficului de Persoane (ANITP) dedicat Zilei Europene de Luptă împotriva Traficului de Persoane, marcată anual în data de 18 octombrie. Coordonator: Psiholog Laura Filip.